You are currently viewing خلاصه قسمت اول هری پاتر با عنوان هری پاتر و سنگ جادو یا هری پاتر 1

خلاصه قسمت اول هری پاتر با عنوان هری پاتر و سنگ جادو یا هری پاتر 1

هری پاتر 1 با موضوع هری پاتر و سنگ جادو یا سنگ کیمیا نام نخستین داستان و فیلم از مجموعه داستان ها و سری فیلم های هری پاتر است. این داستان نوشته ی جی کی رولینگ نویسنده انگلیسی است.

خلاصه هری پاتر 1 یا هری پاتر و سنگ جادو

کلی اسپویل در راه است. نگید نگفتیم!

در این داستان ، کل ماجراهای هری پاتر آغاز میشود. خانواده ی وی زمانی که نوزاد است توسط ولدمورت ، شخصیت منفی داستان کشته میشود. اما طبق سحری باستانی که مادر هری با فدا کردن خود برای دفاع روی هری گذاشته بود. ولدمورت نمیتواند هری را بکشد و سحر او به خود ولدمورت بازمیگیرد و شایعه میشود که ولدمورت میمیرد. در حالی که دامبلدور بزرگترین جادوگر زمان در این موضوع شک دارد.

 

هاگرید ، دامبلدور و پروفسور مک گونگال هری را به دست تنها خویشان باقی مانده ی او یعنی دورسلی ها میسپارند. زمانی که هری به سن قانونی میرسد ، هاگرید به خانه دورسلی ها می آید تا مطمئن شود هری نامه ی دامبلدور را میخواند. نامه ای که در آن ذکر شده هری یک جادوگر است و باید به هاگوارتز بیاید تا تحصیل کند.

 

پس از خرید وسایل هری به سکوی نه و سه چهارم میرود. تا با قطار سریع السیر به هاگوارتز برود ، آنجا او با دوستان خود هرماینی و رونالد آشنا میشود و همچنین با دشمن خود دراکو مالفوی ملاقات میکند. کل دشمنی آنها از همان قطار شروع میشود.

 

در هاگوارتز پس از گروهبندی هری در گروه گریفیندور تعلق میگیرد . پس از گروهبندی دامبلدور اعلام میکند که ورورد به راهروی طبقه سوم هاگوارتز ممنوع است و علت آن بعد ها مشخص میشود. مهارت هری در کوییدیچ ورزش جادویی ثابت میشود و او جست و جوگر تیم گریفیندور د ر این ورزش میشود.

 

بعد ها اتفاقات عجیبی رخ میدهد. یک غول به هاگوارتز راه پیدا میکند و جان هرماینی در خطر یافتد ، هری و رونالد جان او را نجات میدهند و دوستی آنها با هرماینی آغاز میشود. بتک شاخ ها در جنگل ممنوعه مورد حمله خونآشام ها قرار میگیرد و هری و رونالد و دراکو به عنوان تنبیه برای پرسه شبانه در مدرسه به همراه هاگرید به دنبال علت این موضوع میگردند. در همین ماموریت در طی ملاقات با سانتوری که جان هری را از آن خوناشام نجات میدهد. هری به این موضوع پی میبرد که ولدمورت نیمه زنده است و به دنبال سنگی در راهروی طبقه سه است.

 

هری به همراه رونالد و هرماینی پس از اینکه اطلاعاتی از زیر زبان هاگرید میکشند به طبقه سه میروند ، تله هایی که در راه است را پشت سر میگذارند. و سپس هری با ولدمورت که در بدن یکی از اساتید رسوخ کرده است روبه رو میشود و او را شکست میدهد اما شدیدا زخمی میشود.

 

پس از بازیابی سلامتی هری و دوستانش در جشن پایان سال هاگوارتز شرکت میکنند و به لطف شجاعت آنها گریفیندور  جام گروه ها را برنده میشود. و سپس آنها به خانه ی خود بازمیگردند تا این که در سال دیگر ، ماجراهای خود را در هاگوارتز دنبال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید